Courteney Cox’tan Matthew Perry açıklaması: “Hâlâ yanımda”

Friends dizisi, tüm dünyada fenomen haline gelmiş ve 10 sezon boyunca hayranlarını ekran başına getirmeyi başarmıştı. Hatta 2021 yılında dizi ekibi senelerdir süren ısrarlara son verip yeniden bir araya gelerek kameralar karşısına geçip duygusal dakikalar yaşamıştı. Ne var ki dizinin hayranları 2023 yılının ekim ayında Chandler Bing karakterini canlandıran Matthew Perry’nin trajik ölümüyle şoke oldular. Sadece dünya çapındaki hayranlarını değil, ailesi ve rol arkadaşlarını da şoke eden bu ölümün ardından Perry’nin rol arkadaşı Courtney Cox, geçtiğimiz günlerde yaptığı duygusal açıklamalarla dikkat çekti.

Courteney Cox, popüler komedi dizisinin finalinin 20. yıldönümünü anarken, “Friends” dizisindeki rol arkadaşı Matthew Perry hakkında duygusallaştı: “Onunla uzun yıllar bu kadar yakın çalışabildiğim için çok müteşekkirim.”

59 yaşındaki oyuncu, pazar günü yayınlanan “CBS Sunday Morning” röportajında, “Eğer buna inanırsak, beni sık sık ziyaret ediyor” dedi.

10 sezon boyunca Monica Gellar rolünü canlandıran Cox, Perry’nin kaybı hakkında şunları söyledi:

“Bize rehberlik eden birçok insanın olduğunu düşünüyorum. Matthew’un buralarda olduğunu kesinlikle hissediyorum.”

Perry’nin, Kaliforniya’nın Pacific Palisades kentindeki evinde jakuzide tepkisiz halde bulunmasının ardından 28 Ekim 2023’te öldüğü açıklanmıştı. Aralık ayında da LA İlçe Tıbbi Muayene Ofisi, oyuncunun ketaminin akut etkilerinden öldüğünü belirledi.

Trajik ölümünden günler sonra Cox, Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matt LeBlanc ve Lisa Kudrow’un da aralarında bulunduğu “Friends” kadrosu, bu haberden duydukları üzüntüyü ifade eden bir açıklama paylaşmıştı:

“Matthew’un kaybından dolayı hepimiz büyük bir yıkım yaşadık. Biz rol arkadaşlarından daha fazlasıydık. Biz bir aileyiz. Zamanla, elimizden geldiğince daha fazlasını söyleyeceğiz.”

Cox daha sonra kasım ayında Instagram’da bir paylaşım daha yaparak, “Seninle geçirdiğim her an için çok minnettarım Matty ve seni her gün özlüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir